Ładowanie Wydarzenia

« Wszystko Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Agata Karczewska w Lemon Tree!

piątek, 4 Październik, godzina 20:00

Agata Karczewska to warszawska singer-songwriterka, tworząca muzykę z pogranicza amerykańskiego folku i country. Jej styl, określany muzycznym minimalizmem, opiera się na charakterystycznym wokalu i ciepłym brzmieniu gitary akustycznej. Jest samoukiem, czerpiącym inspiracje z songwriterskich tradycji i uczącym się komponowania od swoich idoli, Elliotta Smitha, L:aury Veirs czy Boba Dylana. Każda piosenka to oddzielna opowieść, skonstruowana wokół wspomnień, popkulturowych skojarzeń czy zasłyszanych historii.

W kwietniu 2017 r. ukazała się jej debiutancka EP-ka z autorskim materiałem, zatytułowana „You’re Not So Special”, na której Agata śpiewa między innymi o grzechu, wrażliwości i samotności. Od momentu jej wydania zagrała w kilkudziesięciu polskich klubach, na swoim koncie ma również występy w Portugalii, Niemczech, Słowenii, Francji i Czechach. Karczewska pojawiła się też na kilku znaczących festiwalach: Halfway Festiwal w Białymstoku, Songwriter Łódź Festiwal, Pol’and’Rock Festival, Jarocin Festiwal oraz Live at Heart w Szwecji, a także w… Idolu, z którego może pamiętać ją tzw. szeroka publiczność.

29 marca br., Agata opublikowała swój pierwszy „długi” materiał, „I’m Not Good at Having Fun”. Dzięki współpracy z Marcinem Borsem, znanym m.in. z produkcji albumów Krzysztofa Zalewskiego, Pogodno, Nosowskiej i Hey, oszczędne i surowe kompozycje Karczewskiej brzmią jak rodem z amerykańskiego Południa. Charakterystyczny, silny wokal i nonszalancki sposób śpiewania w połączeniu ze szczerymi emocjonalnymi tekstami dają mieszankę rzadko spotykaną na polskim rynku muzycznym. Mieszankę, którą docenili i Katarzyna Nosowska, i redaktorzy radiowej Trójki.

„Fool”
https://www.youtube.com/watch?v=0cyisKlUwBI
„Envy is My Sin”
https://youtu.be/SdTTq7VhsDo

4 października 2019 r., godz. 20:00
Lemon Tree, ul. Zachodnia 38 Łomianki
Bilety: 20 zł w przedsprzedaży / 25 zł w dniu koncertu

Szczegóły

Data:
piątek, 4 Październik
Czas:
20:00