Ładowanie Wydarzenia

« Wszystko Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Od Weilla do Brassensa – Recital autorski !!!

piątek, 6 Wrzesień, godzina 20:00

„Od Weilla do Brassensa”
To autorski recital piosenki niemieckiej i francuskiej, w którym będzie można usłyszeć utwory takich kompozytorów jak: Kurt Weill, Georges Brassens, Liana Foly czy Patricia Kaas. Dobór repertuaru, który chcemy Państwu zaprezentować nie jest przypadkowy. Jest on bowiem podzielony na dwa bloki autorskie. Pierwszy to piosenki autorstwa Kurta Weilla, głównie z jego oper żebraczych – „ Opery za trzy grosze” i „Rozkwicie i upadku miasta Mahagonny” oraz kompozycje, które na trwale weszły do kanonu Jazz Standards.
Uznaliśmy ten materiał za bardzo interesujący zarówno pod względem muzycznym (harmonie) jak i jego ponadczasowych treści autorstwa Bertolda Brechta, w których kryją się ludzkie namiętności, podłość, ubóstwo czy nadzieja na lepsze jutro. Drugi to część francuska, która jest już raczej sentymentalną tęsknotą za utraconą miłością. Nie brak jej jednak piosenek w których słuchacz znajdzie zarówno żywą melodie jak i energetyczny przekaz.
Połączenie tych dwóch muzycznych i poetyckich przestrzeni wydaje nam się intrygujące. Drapieżność kompozycji Kurta Weilla, łagodzą ballady Brassensa, Patrici Kass i Liany Foly. W czasie recitalu wykonawczyni przeobraża się na scenie w kobietę „ upadłą”, to znowu w delikatną i eteryczną istotę, która pragnie miłości, szukając swojego „Yukali”.
Projekt tworzą:
Jolanta Litwin – Sarzyńska- śpiew. Absolwentka Studio Wokalno-Aktorskiego przy Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Obecnie aktorka Teatru Syrena, mająca na swoim koncie płytę CD z piosenkami Janis Joplin, której jest niezrównaną interpretatorką. Laureatka wielu festiwali i nagrody Grand Prix na festiwalach piosenki w Lubinie, Poznaniu i Warszawie.
Andrzej Owczynnikow – double bass i git. basowa. Absolwent Akademii Muzycznej w Moskwie. Współpracował m.in z kultowym polskim perkusistą Władysławem Jagiełło i jego Combo, Orkiestrą Teatru Wielkiego w Warszawie, Kubą Sienkiewiczem, Vistulą River Brass Band, Warsaw Dixilenders.
Dawid Ludkiewicz – klawisze. Pianista, kompozytor i pedagog. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Laureat Nagrody Złotego Liścia Retro oraz kilku konkursów kompozytorskich. Prowadzi intensywną działalność koncertową w kraju i zagranicą.
Mariusz Radzikowski – perkusja. Laureat Pomorskich Konfrontacji Artystycznych w 1992 r. Miłośnik jazzu i historii, od lat współpracujący na stałe z kultowymi warszawskimi zespołami Gardenia i Trawnik.

68717073_2622120964506817_3229759211239899136_n
Wejście 35zł

Szczegóły

Data:
piątek, 6 Wrzesień
Czas:
20:00